Léčebný program Ergoterapie

Na ergoterapeutické pracovniště přichází pacienti různého věku s fyzickým, mentálním, nebo psychickým postižením, aby zde zlepšovali jemnou a hrubou motoriku, koordinaci pohybu, svalou sílu, rozsah pohyblivosti v kloubech, trénovali kognitivní fuknce, grafomotoriku, komunikační schopnosti... Foto

Ergoterapie se dělí na několik částí.

Kondiční e. kdy jde spíše o odvedení pozornosti pacienta od nepříznivého zdravotního stavu, bolesti, samoty, má mu aktivně vyplnit volný čas, udržet dobrou pohodu, zvláště tehdy, je-li hospitlizace nebo rekonvalescence delší.

E. funkční - zde se využívá přesně určených a dávkovaných pohybů. Činnosti se vykonávají tak, jak je určeno terapeutem.

E. zaměřená na nácvik ADL - jde o nácvik běžných denních činností, protože ty se významně podílejí na úrovni začlenění klienta - pacienta ve společnosti - příprava a příjem jídla, oblékání, hygiena, manipulace s penězi...

E. zaměřená na nácvik pracovních dovedností.

E. zaměřená na poradenství - zabývá se i sestavfením a adaptací vhodných pojmůcek podle individuálních potřeb pacienta, přizpůsobování životního prostředí, zvláště bytu a odstraňování architektonických bariér.