slider2 slider3 slider4 slider5 slider6 slider7

icon map   Mapa webu

MMN, a.s.
nemocnice Semily
Adresa: 3. května 421
513 31 Semily
Česká Republika
emailbutton Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon: +420 481 661 111
Fax: +420 481 625 082

Aktuálně z Nemocnice v Semilech

Po několika turbulentních týdnech se v květnu podařilo vedení semilské  nemocnice společně s vedením města Semily najít východisko ze složité situace, jíž nemocnice už několik měsíců čelí.

„Naším cílem je zajistit dostupnou a kvalitní zdravotní péči nejenom v Semilech, ale i v celém našem regionu. Transformace nemocnice jako příspěvkové organizace na obchodní společnost je jednou z možností, na kterou musíme být připraveni. Zastupitelé Semil budou v květnu hlasovat o návrhu na založení společnosti s ručením omezeným tak, aby byla nemocnice jako obchodní společnost připravena spolupracovat s jakýmkoli partnerem,“ říká starostka Semil Lena Mlejnková. Co by mělo být dalším strategickým krokem, je otázkou, na níž by měl přinést odpověď také posudek renomované společnosti Deloitte.

„Firma Deloitte zpracovává rámcové posouzení výhodnosti jednotlivých variant řešení budoucnosti semilské nemocnice, včetně doporučení institucionální formy spolupráce. Výsledky budou předloženy do konce května,“ upřesňuje ředitelka Nemocnice s poliklinikou v Semilech Ing. Alena Kuželová, MBA. Ta po několika neúspěšných vyjednáváních s vedeními jablonecké a jilemnické nemocnice předstoupila začátkem května před dozorčí radu Krajské nemocnice Liberec.

„Jednali jsme opakovaně s vedením jilemnické nemocnice, které nám přislíbilo pomoc při zajištění lékařského personálu na chirurgickém a interním oddělení. Bohužel tento příslib vedení nemocnice nenaplnilo, a proto jsem se rozhodla oslovit vedení Krajské nemocnice Liberec s žádostí o pomoc a návrh budoucí spolupráce ze strany liberecké nemocnice. Jsem také velice ráda, že nám liberecká nemocnice jako jediná neodmítla pomoc a pomáhala i v uplynulých týdnech,“ popisuje průběh jednání ředitelka Ing. Alena Kuželová, MBA.

Výsledkem jednání je analýza možné spolupráce mezi oběma nemocnicemi, jíž uložila dozorčí rada vedení společnosti zpracovat. Tu zaměstnancům semilské nemocnice představil generální ředitel a předseda představenstva Krajské nemocnice Liberec MUDr. Luděk Nečesaný, MBA spolu s lékařským ředitelem liberecké nemocnice MUDr. Richardem Lukášem, Ph.D.

Rozhodnutí o budoucím směřování Nemocnice s poliklinikou v Semilech padne na následujících dvou jednáních zastupitelstva města Semily. Zastupitelé musí rozhodnout, zda si přejí příspěvkovou organizaci transformovat na obchodní společnost a následně vybrat partnera, který zajistí rozvoj a stabilitu nemocnice.

Liberecká nemocnice dle sdělení Dr. Nečesaného, MBA připravuje řešení, které by pomohlo stabilizovat situaci a vypomoci v medicínské rovině s vědomím zachování semilské nemocnice ve veřejném zdravotnictví.

Více informací:       Lena Mlejnková, starostka města Semily

                               Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

                               Ing. Alena Kuželová, MBA, ředitelka Nemocnice v Semilech

                               Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Certifikáty

1 ambul 2016 m3 hospit 2016 mlab2014 m  screening nadoru kolorekta 2017 2018 m