Nemocnice má novou primářku anesteziologicko - resuscitačního oddělení.

Novou primářkou anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) a zároveň týmu mezioborové jednotky intenzivní péče (MOJIP) Nemocnice v Semilech je od letošního dubna MUDr. Klára Valentová. Ve vedení oddělení nahradila dosavadní primářku MUDr. Evu Tauchmanovou, která i nadále zůstává externí lékařkou semilské nemocnice.

MUDr. Klára Valentová pracovala na oddělení ARO jako sekundární lékařka již od roku 1995. V roce 1999 stála u zrodu ambulance pro léčbu bolesti, jíž se zároveň stala vedoucí lékařkou.

„Ambulance pro léčbu bolesti, která je jednou z nejdéle fungujících v kraji, se i nadále zabývá zejména bolestmi dolní části zad a její působení je nyní nadregionální. V roce 2014 se stane pořadatelem XVI. Dialogů o bolesti, kde se setká až 450 odborníků zabývajících se léčbou bolesti zad z Česka a Slovenska." přiblížila MUDr. Klára Valentová.

„V současnosti bych ráda rozvíjela úzkou spolupráci s operačními obory, a to jak na operačních sálech, tak i v rámci multioborové jednotky intenzivní péče. Zde se ve spolupráci s chirurgy a ortopedy staráme o nejkomplikovanější pacienty, a právě díky mezioborové spolupráci je péče ve prospěch pacienta maximálně efektivní." dodala primářka.

Autor: Renata Coufalová

Více informací: Ing. Alena Kuželová, MBA, ředitelka Nemocnice v Semilech
MUDr. Klára Valentová, primářka anesteziologicko-resuscitačního oddělení

valentova