Vzdání se funkce ředitelky Nemocnice s poliklinikou

Dnes ráno jsem se na MÚ v Semilech vzdala funkce ředitelky s platností od 09.01.2015.
Důvodem je rozpor ve slibech a činech ze strany nového vedení města.

Vedení města opakovaně ujišťuje veřejnost o záměru zachování nemocnice a jejím dalším rozvoji. Množící se výstupy představitelů města a jejich koaličních partnerů, však vnímám jako výroky a činy poškozující nemocnici, znejišťující zaměstnance i pacienty a ohrožující její budoucnost.
Domnívám se, že se jedná o cílené útoky, které neustanou, dokud z funkce neodejdu.

V zájmu nemocnice a její budoucnosti je, aby tento stav trval, co nejkratší dobu. Za doby mého dvou a půl letého působení v semilské nemocnici došlo k mnoha pozitivním změnám a existenčním nutnostem. Mezi nejdůležitější počiny patří uzavření rámcových smluv se zdravotními pojišťovnami na poskytování zdravotní péče v nejdelším možném horizontu (5 let) pro všechny odbornosti v nemocnici. V rekordním čase se podařilo úspěšně dosáhnout certifikátu kvality SAK pro celou nemocnici včetně obhájení specifického certifikátu ČIA pro naši laboratoř. Dále byla vybudována nemocniční lékárna s recepcí. Z evropských fondů jsme získali dotaci na vzdělávání ve výši 2,2mil. Kč, nyní probíhá rekonstrukce a modernizace operačního sálu včetně přístrojového vybavení plně financovaná z prostředků ROP ve výši necelých 16 mil. Kč. Cíleně byly nastaveny systémy řízení zdravotní péče, nákupu zdravotnického materiálu včetně léčiv – v této oblasti jsme tak dosáhli významných úspor ve výši cca 15 mil. Kč. Byla provedena řada systémových změn a opatření, které generují další finanční zdroje.
Zpracovala jsem koncepci, která je návrhem na další rozvoj nemocnice, zahrnuje komplexní popis stávajícího stavu a možnosti směřování v dalších letech a otevírá též možnosti vytvoření dalších finančních zdrojů.
Očekávaný hospodářský výsledek za rok 2014 je celkem 10 mil. Kč zisk. 20 let investičně zanedbaný stav nemocnice se mi bohužel nepodařilo, v tak krátkém časovém úseku, napravit.

Děkuji všem zaměstnancům za spolupráci a loajalitu v uplynulých dvou a půl letech. Výčet výše uvedených změn a opatření by nebylo možné realizovat bez jejich vysokého pracovního nasazení.
Obyvatelům regionu Semily přeji, aby mohli dále ke své plné spokojenosti využívat služeb naší nemocnice.

Novému řediteli přeji plnou podporu zřizovatele.

Ing. Alena Kuželová, MBA
tel. 604275115,
mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.