Radiologické oddělení ( RDG )

kralickova
Primář :

MUDr. Hana Králičková Mildeová

obrys
Vedoucí laborant :

Kateřina Vejnarová, Dis.

Charakteristika oddělení :

Radiologické oddělení poskytuje standardní vyšetření, od října 2010 je provoz plně digitalizován.

Rentgenová skiagrafická (přístroj MOVIPLAN fi. Villa) :

• snímkování kostí a kloubů celého těla, vedlejších nosních dutin, snímky břicha v akutních případech na doporučení lékaře
  • skiagramy plic (vyšetření též pro všechny pacienty z plicního oddělení)

Rentgenová skiaskopická ( dočasně pozastaveno) :

• vyšetření jícnu, žaludku a střeva s kontrastní látkou, kontroly pooperačních výkonu na zažívacím traktu
  • vylučovací urografie
  • kontrastní vyšetření ledvin, močovodů a močového měchýře

Sonografická (přístroj TOSHIBA NEMIO) :

• vyšetření orgánů dutiny břišní, krčních struktur, štítné žlázy, mléčné žlázy, tepen a žil břicha, horních a dolních končetin, svalového aparátu, scrotum
  • preventivní vyšetření ledvin a kyčlí u novorozenců, spolupracujeme s ortopedickým oddělením a urologickou ambulancí
  • cévní vyšetření triplexní – dopplerovské s barevným mapováním (arteriální i žilní)

Všechna uvedená vyšetření lze provést na základě žádanky vystavené doporučujícím lékařem nebo bez žádanky za přímou úhradu pacientem.

Rentgenová vyšetření se provádějí bez objednání, ultrazvuková vyšetření po předchozím objednání (+420) 481 661 231.

Doba odezvy pro RDG vyšetření:
Popisy snímků plic / hlavně u dětí / a statim vyšetření, dle možností ihned.
Ostatní popisy nejdéle do 3 pracovních dnů.
Výsledky sonografických vyšetření ihned.

Vyšetření, která u nás nejsou dostupná - t.j. CT, MR, ERCP si indikující kliničtí lékaři domlouvají individuálně v okolních zdravotnických zařízeních.

Na ultrazvukové ambulanci garantujeme vyšetření v objednanou dobu. Nutno dodržet přípravu před vyšetřením doporučenou lékařem.

• vyšetření břicha - nalačno, 2 dny nejíst nadýmavou stravu, hodně pít
  • vyšetření orgánů malé pánve - močový měchýř, prostata, gynekologické orgány - plný močový měchýř

Pro externí lékaře nabízíme vzdálený přístup do PACS sytému.

Příslušný lékař, si může ihned po provedeném vyšetření, prohlédnout skiagrafické a sonografické snímky pacientů, o jejichž vyšetření žádal. Zároveň si může zobrazit popis příslušného vyšetření.

Pracovní doba:

sonografie: pondělí až pátek 7:00-15:30
snímkování: běžný provoz 7:00-15:30
Nepřetržitá služba radiologických asistentů pro snímkování v pohotovostní službě.

Kontakty:

(+420) 481 661 235 - primářka MUDr. Hana Králičková Mildeová
(+420) 481 661 231 - informace, objednávání (nechat déle zvonit)
(+420) 481 661 233 - ultrazvuk
(+420) 481 661 234 - pohotovost

Vážení pacienti, všechny vaše dotazy rádi zodpovíme a těšíme se na vás v malém rodinném kolektivu.