Ambulance tuberkulózy a respiračních nemocí (TRN)

obrys
Vedoucí lékař :

MUDr. Petr Plaček

obrys
Sestra :

Yveta Polanecká

Charakteristika oddělení:

Kromě standardní ambulantní péče poskytuje dispenzární péči pro nemocné s chorobou respiračního systému a očkování proti tuberkulóze.

Spektrum poskytované péče:

KALMETISACE:

Provádíme očkování dětí z rizikových skupin po dohodě s dětským lékařem.

Dispensární péče a preventivní opatření proti tuberkulose nyní spadá do součinnosti TRN a Krajské hygienické stanice, kam se odesílají povinná nová i kontrolní hlášení případů TBC nebo komplikací po očkování, odkud přichází statistická zpracování dat s tímto související, případně další pokyny.

ORDINACE:

Pacienti přicházejí do ordinace – jednak pravidelné dispensarisace běžných disp. skupin pro TRN (astma, CHOPN, sarkoidosa, TBC anamn či souč,…) - jsou sestrou zváni, nepříjdou-li sami dle plánu, dále přicházejí pacienti na doporučení obvodních nebo odborných (revmatolog, atd.) lékařů – buď po telefonickém objednání, nebo bez předběžné dohody, nebo přicházejí s obtížemi dechových cest bez doporučení.

Provádíme kontrolní či vstupní vyšetření pro potřeby zprávy OSSZ – inv. důchody apod.

Kromě běžné péče je zde možnost zapůjčení inhalátoru do domácí péče (dříve prováděná a dosud i možná inhalace zde se jeví vzhledem k omezeným ord. hodinám nedostatečné).

V rámci ambulance podáváme i infúzní terapii.

Poskytujeme vyšetření klientů zaměstnaných v riziku prachu (hrazeno zaměstnavatelem).
Zajišťujeme dohled a pravidelné kontroly pacientů s koncentrátem kyslíku.

Kontakty:

+420 481 661 151 - sesterna