slider2 slider3 slider4 slider5 slider6 slider7

icon map   Mapa webu

MMN, a.s.
nemocnice Semily
Adresa: 3. května 421
513 31 Semily
Česká Republika
emailbutton Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon: +420 481 661 111
Fax: +420 481 625 082

Programy v oblasti podpory zdraví a prevence nemocí realizované nemocnicí

Proč podpora zdraví a prevence nemocí?

Nemocnice s poliklinikou v Semilech realizuje zdravotnické programy v oblasti prevence a zdravého životního stylu pro své spádové území.

Zatímco v případě běžných léčebných postupů lékaře vyhledá člověka s nějakými potížemi, v rámci primární prevence se lékař zajímá o v zásadě zdravé jedince. Přesto u nich provádí preventivní vyšetření, aby odhalil rizika, které ohrožují zdraví dotyčného do budoucna.
A velmi podstatný rozdíl je v opatřeních: Zatímco běžnou léčbu může přijímat pacient víceméně pasivně (např. pouze bere léky podle předpisu), v případě primární prevence je zcela nezbytný aktivní přístup dotyčného – on sám musí provést změny, které mu lékař může pouze doporučit.
Doporučená opatření se prakticky výhradně týkají chování, tedy životního stylu. Jestliže je například člověk obézní, může zhubnout jen svým vlastním úsilím, a to tak, že změní svoje stravovací zvyklosti a zvýší svoji pohybovou aktivitu. To za něj lékař, ale ani nikdo jiný neudělá.
Nejlepší léčba je ta, která vůbec nemusí začít!

Jaké preventivní zdravotnické programy podporujeme?

1. Nemocnice provozuje pracoviště, která se cíleně zabývají prevencí, diagnostikou a léčbou různých onemocnění:

  • gastroenterologické pracoviště se zabývá problematikou prevence a onemocnění zažívacího traktu (například screening nádoru tlustého střeva),
  • pracoviště chirurgie a dermatologie se zabývá problematikou kožních nádorů,
  • nutriční poradna je zaměřena na prevenci a léčbu obezity, nabízíme ambulantní tříměsíční program Hubnutí pod lékařským dozorem,
  • pracoviště ortopedie nabízí mateřským školkám a základním školám v okolí možnost provedení preventivního vyšetření pohybového aparátu dětí, které slouží k včasnému odhalení vad.

2. Nemocnice pořádá odborné semináře pro své zaměstnance i odbornou veřejnost spádového území.

3. Nemocnice pořádá odborné semináře pro laickou veřejnost – například přednášková činnost pro školy, školení KPR pro školy a zaměstnavatele svého spádového území aj.

4. Zdravotníci nemocnice provádějí vzdělávací činnost v oblasti podpory zdraví a preventivní péče zejména během Dnů otevřených dveří nemocnice a při společenských a sportovních akcích v regionu.

5. Nemocnice připravuje další individuální preventivní programy, které budou specifikovány („šity na míru") dle věku, povolání, pohlaví, rizika atd.

Zabýváme se i pracovními podmínkami

Pro své zaměstnance organizuje vedení nemocnice sportovní, kulturní a vzdělávací akce. Cílem je vytváření optimálních pracovních podmínek, prevence syndromu vyhoření zaměstnanců a v neposlední řadě také budování zdravé organizační kultury v nemocnici.
Nemocnice se zaměřuje i na závodní zdravotní péči a má ve svém programu nabízet tuto péči pro zaměstnavatele svého spádového území. V současné době zajišťuje tento druh činnosti nejen pro své zaměstnance, ale i pro jiné organizace.

Certifikáty

1 ambul 2016 m3 hospit 2016 mlab2014 m  screening nadoru kolorekta 2017 2018 m